نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 81

روش های نوین پیشگیری از خوردگی

چکيده:

خوردگي كف مخازن را مي توان با به كارگيري همزمان حفاظت كاتدي و ممانعت كننده خوردگي از نوع فاز بخار و يا تنها با به كارگيري وي سي آي (VCI) تحت كنترل قرار داد.

خوردگي كف مخازن نفتي يكي از مشكلات مهم ذخيره سازي نفت خام و مايعات گازي است. نشست مخازن بزرگ نفتي موجب آلودگي آب هاي زيرزميني و وارد آمدن خسارت هاي جبران ناپذير به محيط زيست مي شود. در گذشته كف مخازن (قسمت بيروني مخزن كه با زمين در ارتباط است) با به كارگيري حفاظت كاتدي نتوانسته است به طور كامل مانع از نشت و جلوگيري از خوردگي كف مخازن ذخيره نفت شود. < (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 81

مهاجرت روستاییان به شهر

مهاجرت بی رویه یک بیماری اجتماعی و عامل بسیاری از نابسامانیهای سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی است . در

کشور در طول سالهای گذشته مهاجرت وجود داشته و بعد از انقلاب به دلایل متعدد تشدید گردیده است.

مسئله مهاجرت به صورت مهاجرت از روستا به شهر، از شهر به روستا، از روستا به روستا ، از شهر های کوچک به

شهر های بزرگ در جامعه اتفاق می افتد . مهاجرت یکی از ابعاد مهم فرایند توسعه اقتصادی - اجتماعی به حساب می آید . مهاجرت از مناطق روستایی به سوی شهرها در اغلب کشورها مشاهده می شود لیکن، شیوه آن در کشورهای در حال توسعه با کشورهای پیشرفته تف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 10
تعداد بازدید 81

فوتسال

فوتسال به بازی فوتبال درون سالن، گفته می‌شود. این رقابت‌ها در زمینی به ابعاد زمین بسکتبال، در محل‌های سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می‌گیرد. فوتسال (FUTSAL)، واژه بین‌المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol و SALA - به معنی درونی یا درون سالن – است.

تاریخچه فوتسال

منشا شکل گیری فوتسال به شهر مونته‌ویدئوی اوروگوئه باز می‌گردد. در سال ۱۹۳۰، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال ۵ نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی‌ریزی کرد. فوتسال به سرعت در آمریکای‌جنوبی بخصوص برزیل محبوبیت پیدا کرد. بسیا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 57
تعداد بازدید 81

عنوان:

پروژه کارآفرینی (آموزشگاه پاسارگاد)

اصول حسابداری1

بخش اول – حسابداری مؤسسات خدماتی

فصل اول – آشنایی با حسابداری بنگاه اقتصادی:

درعلم اقتصاد، عوامل اقتصادی مختلفی در اختیار افراد یا گروه هایی قرار دارد که با ترکیب این عوامل به تولید کالا یا انجام خدمات می پردازند. این افراد یا گروهها را بنگاه اقتصادی می نامند.

رویدادهای اقتصادی یا مالی:

وقایعی هستند که با خرید، تولید، توزیع و فروش و ارائه خدمات با فعالیت هایی مانند وام گرفتن و وام دادن سر و کار دارند.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

خلاصه ی رمان کنارم:

داستان دریاره دختری به اسم شمیم هستش که پس از فوت مادر و پدرش بنا به گفته ی دوست باباش بعد یک سال میاد با همین خانواده ی دوست پدرش زندگی می کنه.. خانواده ی دوست پدرش یک پسر به اسم ارمیا و یک دختر به اسم المیرا دارن.. ورود شمیم به زندگی این خانواده ارمیا را ناراحت می کنه.. و از اونجا ارمیا درصدد به وجود آوردن ناراحتی برای شمیم هستش.. و سعی می کنه همه جا خوردش کنه…

خلاصه ی رمان یه بار بهم بگو دوسم داری:

مینو مهندس جوانی است که پدر و مادرش را از دست داده و به تنهایی با مهدیس

نامادری اش زندگی میکند ، بی اینکه محبت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 81

شغل باغداری

ماهیت

باغداری یکی از مشاغلی می باشد که بیشتر در مناطق روستایی و کوهستانی رونق زیادی دارد و در کشور عزیز ما ایران تعداد زیادی از هم وطنانمان به این شغل مشغول می باشند و بسیاری لز میوه جات مصرفی داخل در این باغات تولید می شود.

باغداری شغلی پرزحمت و در عین حال مقدس و بسیار شیرین است و برای اشتغال در این شغل اصلی ترین چیز زمین و آب و ابزار مکانیزه کشاورزی می باشد و باغدار در مراحل کاشت داشت و برداشت با استفاده از ابزارهای مختلف تمام سعی و تلاش خود را جهت تولید هر چه بهتر محصولات به کار می گیرد. در جنبه نظارتی نیز باغدار در تمام مراحل باغداری اع (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 81

موضوع:

تأثير در فرهنگ عمومي کشور

تهیه کننده:

لوتوس محقق

تأثير در فرهنگ عمومي کشور

از برکات ديگر دفاع مقدس، تسخير فرهنگ عمومي کشور بود؛ به طوري‌که آنچه مورد توجه همگان بود، دفاع از کشور و تعقيب و تنبيه دشمن متجاوز بعثي بود.

وقتي امام راحل( رحمت الله عليه ) فرمودند: (جنگ در رأس امور است)، به واقع همگان جنگ را در اولويت کارها و تصميم گيري‌ها قرار داده بودند، و منافع شخصي و فردي، همه فداي مصالح جنگ شده بود.

فرهنگ جهاد و مبارزه، آن چنان بر افکار عمومي غالب شده بود که هر کسي ارزش و تأثير اجتماعي و سياسي خود را با توا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

هجری شمسی

گاه‌شمارى به‌شکل امروزى آن ۷۳ سال پيش در ايران پديدار گشت و سال شمسي، سال رسمى ايرانيان قرار گرفت. پيش از آن در ايران سال و ماه قمرى بناى تاريخى و آغاز سال به‌شمار مى‌رفت و پس از يورش تازيان، پديدهٔ تاريخ در ايران، سال هجرت قرار گرفت و به جاى سال شمسى و ماه‌هاى ايراني، سال و ماه قمرى پديد آمد، ولى زرتشتيان، همچنان گاه‌شمارى ساسانى را نگه‌ داشته و حساب سال و ماه آنها با سال و ماه شمسى بود.

در سال ۱۳۰۴ هجرى شمسى برابر با ۱۳۴۳ هجرى قمري، بنابر قانون مصوب يازدهم فروردين، آغاز بهار به‌گونه‌اى رسمي، آغاز سال ايراناعلام شد. شش ماه آغا سال، سى و يک روز و پنج ماه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 81

نظامی الیاس بن یوسف بن زکی معروف به نظامی مادرش کُرد نژاد که در جوانی از دنیا رفت.نظامی در گنجه به دنیا آمد،گنجه در آن روزگار ،با وجود بی سامانی ها و پریشانی های حاصل از کشمکش ها،کانون و مهد بزرگ شعر فارسی بود.گرچه «شروان» به سبب وجود شاعرانی چون خاقانی ،فلکی و مجیر پرآوازه بود گنجه نیز از شعر شاعرانی چون ابوالعلاء گنجوی و مهستی گنجوی نامور گشته بود اما آوازة نظامی همه را تحت الشعاع خود گرفت. یان ریپکا نظامی شناس بزرگ چک در تاریخ ادبیات ایران صفحه 330 می گوید: نظامی درخشان ترین سرایندة داستان های عشقی است که آذربایجان به ادبیات و تمام جهان تقدم داشته است؛ سخنوری که گذشت روزگاران تاز (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 81

جوشکاری زیر پودری

جوش زير پودری يک فرايند جوش قوس الکتريکی است که در آن گرمای لازم برای جوشکاری توسط يک يا چند قوس بين يک فلز پوشش نشده، يک يا چند الکترود مصرفی و يک قطعه کار تامين می شود. قوس توسط لايه ای از فــلاکس پودری قابل ذوب شدن که فلز جوش مذاب و فلز پايه نزديک اتصال را پوشانده، و فلز جوش مذاب را از آلودگی های اتمسفر حفاظت می کند پوشيده می شود.

جوش که ترکيبی از فلاکس مذاب و فلزجوش مذاب است می گذرد. فلاکس مذاب معمولا", هادی خوب جريان الکتريسته است، در حالی که فلاکس سرد, هادی نيست. پودر جوش می تواند اکسيدزداها و ناخالصی زداهايی که با (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات