نوع فایل
docx
تعداد صفحات 6
تعداد بازدید 128

فواید تربیتی فوتبال

من طرفدار و علاقه مند فوتبال نیستم، و چون هیچ رغبتی به آن ندارم در این رشته ورزشی فعالیت هم ندارم. با این حال روزی تلویزیون نگاه می کردم و با تفکر در این بازی نکات تربیتی مهمی را برای فرد مسلمان در آن مشاهده نمودم.

۱) هدف

بازیکنان را دیدم که همه برای رسیدن به یک هدف واحد در این بازی تلاش می کردند و آن رساندن توپ به داخل دروازه ی تیم حریف بود. و اگر این هدف یعنی گل زدن نبود، این بازی هیچ ارزشی نداشت و بازیکنان هیچ انگیزه ای برای ادامه ی بازی نداشتند.

بر همین اساس لازم است که هر انسانی در هر حال و موقعیتی دارای هدف باشد و برا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 128

عوامل خطر برای افسردگی مادرانه

شواهدی وجود دارد که تعدادی از عوامل خطر به افسردگی مادرانه مربوط می شود. زنانی که این عوامل خطر را به خود می بینند باید مرتب تحت مراقبت باشند و در طول حاملگی و پس از زایمان مورد آزمایش قرار بگیرند. عوامل خطر موارد زیر را شامل می شود: سابقه بی حوصلگی یا کم حوصلگی، مشکلات استفاده از مواد یا سابقه وابستگی به الکل، افسردگی مادرانه از یک حاملگی قبلی، افسردگی یا سابقه افسردگی در خانواده، اضطراب زندگی، روابط زناشویی ضعیف، پایگاه اجتماعی ضعیف، نبود حمایت اجتماعی یا عدم وجود شبکه اجتماعی و حاملگی برنامه ریزی نشده یا ناخواسته.برخی از مطالعات نوعی پیوند و (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 24
تعداد بازدید 128
نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 128

شهرستان کنگان

شهرستان کنگان / اطلاعات کلی کشور 

ایران / استان 

بوشهر مرکز 

بندر کنگان

مردم جمعیت 

۴۰۹۴۶ نفر (آمار 85) زبان‌های گفتاری 

فارسی جنوبی و عربی مذهب 

اسلام (تشیّع و تسنن) جغرافیای طبیعی ارتفاع از سطح دریا < (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 128

شرح عملیات: کاری که به ما گفته شده بود این بود که دیوار دانشگاه را اندازه گیری کرده و طول این دیوار را بدست آوریم . ابتدا ما از نقطه بالای دانشگاه تا درب ورودی پایین دانشگاه اندازه گیری کردیم و بدلیل اینکه طول دیواری که به ما گفته شده بود اندازه گیری کنیم زیاد بود ما آن را به چند قسمت تقسیم کردیم ابتدا ما دیوار را به قسمت های بیست متری تقسیم کردیم و بعد اندازه گیری کردیم که بعد از اینکه ما شروع به اندازه گیری کردیم متوجه شدیم که کار ما اشتباه است ما بدون آن که شیب آن را حساب کنیم شروع به اندازه گیری کرده بودیم که این کار ما اشتباه بود. دوباره ما شروع به اندازه گیری کردیم. این بار من ابت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 128

رشته تحصیلی:نقشه کشی معماری

موضوع: نقشه برداری

وسایل مورد نیاز:

رنگ ، متر، ژالن

شرح مراحل انجام شده:

بوسیله رنگ و ژالن دو نقطه در حیاط دانشگاه مشخص کردیم. میان این دو نقطه نقاط دیگری مشخص شد و فواصل بین آنها با متر اندازه گیری شد که مقدار فواصل به شرح زیر می باشد:

10.00 

10.05 11.00 

11.00 11.15 

11.10 11.73 

11.73 11.49 

11.49 

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 128

هدف شبکه های خارجی چیست لطفا بخوانید

از پیامدها و معضلات برنامه‌های ماهواره‌ای می‌توان به افول فرهنگ، رنگ‌باختگی ارزش‌های انسانی و باورهای مذهبی و نمادهای ملی و میهنی، رشد روزافزون بی‌سوادی عمومی به علت تماشای بی‌حد این برنامه‌ها، عدم تمرکز و تفکر نسبت به موضوعات و مطالب مختلف، کاهش داد و ستدهای عاطفی و اجتماعی در روابط انسان‌ها با یکدیگر، و در نتیجه خطر سقوط فرهنگ اجتماعی اشاره کرد. به همین جهت گفت‌وگوی مشروحی با حجت‌الاسلام جواد نصرالله پور کارشناس مسائل رسانه‌ انجام دادیم که بخش دوم و پایانی آن از نظر می‌‌گذرد.  رابرت مرداک، مدیر شبکه فارسی‌وان کیست؟ در رابطه با رابرت م (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 128

 

/

سعدی گلستان باب چهارم در فواید خاموشی

 

حکایت شمارهٔ ۱: یکی را از دوستان گفتم امتناع سخن گفتنم به علت آن اختیار آمده است در غالب اوقات که در سخن نیک و بد اتفاق افتد و دیده دشمنان جز بر بدی نمی‌آید گفت دشمن آن به که نیکی نبیند

حکایت شمارهٔ ۲: بازرگانی را هزار دینار خسارت افتاد پسر را گفت نباید که این سخن با کسی در میان نهی. گفت ای پدر فرمان تراست، نگویم ولکن خواهم مرا بر فایده این مطلع گردانی که مصلحت در نهان داشتن چیست؟ گفت تا مصیبت دو نشود: یکی نقصان مایه و دیگر شماتت همسایه

حکایت شمارهٔ ۳: جوانی خردمند از فنون فضای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 128

عشایر

'عشایر': به کسی که به جامعه عشایری تعلق دارد عشایر گفته می شود. جامعه عشایری شیوه زیستی متفاوت و جدای از شیوه زیست شهری و شیوه زیست روستایی است .بنابر این جامعه عشایری عبارت است از جامعه انسانی نسبتا خود اتکاو خود بسنده ای که ساخت اجتماعی قبیله ای داردو عمومآ زندگی خود را از دامداری اداره می‌کنند. واژه عشایر بیشتر در فارسی و در مورد ایل‌های کوچنده در ایران به کار می‌رود. عشایر در قدیم در تعیین حکومت ها نقش اساسی داشته اندو اکثر خاندان هاو سلسله های حاکم بر ایران خاستگاه عشایری داشته اند .عشایر تقریباً نیروهای اصلی جنگی ایران را تشکیل می‌داده‌اند. شیوه زیست عشایری اصطلاح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 128

سرخشكيدگي درختان مركبات (ناتراسيا )

سر خشکيدگي درختان مرکبات (ناتراسيا) Citrus dieback

در ايران علاوه بر مرکبات به ساير درختان منجمله بادام، زردآلو، گيلاس، اوکالپتوس و … پسته، انار، توت، حمله مي کند. ولي بيماري در همه گياهان اهميت ندارد، بيماري در خوزستان وساير مناطق گرمسيري اهميت دارد در فارس گاهي روي سيب نيز ديده شده است. در شهرستان جهرم به شدت درخت توت را مورد حمله قرار ميدهد (مهندس ايازپور). عامل بيماري قارچ Nattrassia mangiferae است قارچ بيشتر از محلهاي آفتاب سوخته و قسمتهايي از درخت که در معرض آفتاب وگرماي شديد است وارد مي شود. علائم به صورت ورقه ورقه شدن پو (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات