نوع فایل
docx
تعداد صفحات 10
تعداد بازدید 128

فوتسال

فوتسال به بازی فوتبال درون سالن، گفته می‌شود. این رقابت‌ها در زمینی به ابعاد زمین بسکتبال، در محل‌های سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می‌گیرد. فوتسال (FUTSAL)، واژه بین‌المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol و SALA - به معنی درونی یا درون سالن – است.

تاریخچه فوتسال

منشا شکل گیری فوتسال به شهر مونته‌ویدئوی اوروگوئه باز می‌گردد. در سال ۱۹۳۰، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال ۵ نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی‌ریزی کرد. فوتسال به سرعت در آمریکای‌جنوبی بخصوص برزیل محبوبیت پیدا کرد. بسیا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 128

تاثیر ورزش بر قلب

- ورزش و فعالیتهای تربیت بدنی موجب تقویت عضله قلب می گردد . امروزه فعالیتهای ورزشی بعنوان اقدامی جهت پیشگیری از بروز سکته های قلبی محسوب می شوند .

- در اثر ورزش عروق خونی گشاد شده و سبب تسریع جریان خون می گردد .

- میزان هموگلوبین خون بیشتر شده و نتیجه کار انتقال اکسیژن به قسمت های مختلف بدن بهتر انجام می شود .

- ورزش مرتب راهی است مناسب جهت پیشگیری از بروز بیماری فشار خون .

- ورزش می تواند میزان چربی خون را به حد متعادل برساند ، بجای خوردن دارو بهتر است ورزش کنید .

بدمینتون نخستین بار قوانین این (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 128

بهـره گیـری از و سا یـل کمـک آمـوزشی در تدریس و فرایند یادگیری – یاددهی

بهـره گیـری از و سا یـل کمـک آمـوزشی

و تاثیر مثبت آنها در تدریس و فرایند یادگیری – یاددهی

چکیده :

ا مروزه وسایل کمک آموزشی ‍، ا عم از ساده و پیچیده ، به عنوان ابزاری برای ایجاد تسهیل درامر تدریس ویادگیری در نظامهای آموزشی بکار می روند . این وسایل از حیث اینکه تئوری وعمل را با هم ترکیب کرده ، باعث ماندگاری یادگیری – تثبیت یافته ها – وتنوع بخشی در کلاس درس میشوند، حائز اهمیت اند.

با توجه به پیشرفتهای علمی وتکنولوژی در عصر حاضر وسایل کمک آ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 128

خصايص قراردادهاي تجاري

________________________________________

اما هر نوع قرارداد براي آنکه بتوان بر آن آثار قانوني مترتب نمود بايد داراي چهار رکن اساسي مندرج در ماده 190 قانون مدني باشد. بموجب ماده مزبور برا صحت هر معامله شرايط ذيل اساسي است:

1_ قصد طرفين و رضاي آنها

2_ اهليت طرفين

3_ موضوع معين که مورد معامله باشد

4_ مشروعيت جهت معامله (2)

بحث در مورد شرايط مندرج در اين ماده در عهد اين مقال نيست (4) همينقدر بگوئيم که به چهار شرط مزبور بايد شرط ديگري افزود و آن عدم مخالفت قرارداد با نظم عمومي است که از مجموع (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 128

موضوع:

تأثير در فرهنگ عمومي کشور

تهیه کننده:

لوتوس محقق

تأثير در فرهنگ عمومي کشور

از برکات ديگر دفاع مقدس، تسخير فرهنگ عمومي کشور بود؛ به طوري‌که آنچه مورد توجه همگان بود، دفاع از کشور و تعقيب و تنبيه دشمن متجاوز بعثي بود.

وقتي امام راحل( رحمت الله عليه ) فرمودند: (جنگ در رأس امور است)، به واقع همگان جنگ را در اولويت کارها و تصميم گيري‌ها قرار داده بودند، و منافع شخصي و فردي، همه فداي مصالح جنگ شده بود.

فرهنگ جهاد و مبارزه، آن چنان بر افکار عمومي غالب شده بود که هر کسي ارزش و تأثير اجتماعي و سياسي خود را با توا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 14
تعداد بازدید 128

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش کار ازمایشگاه نفت

عنوان آزمايش: تعيين نقاط اشتغال و احتراق به روش سر باز و سر بسته

هدف آزمایش:

اندازه گیری flash point و fire point برای درصد های مختلفی از kerosene و gasoil

مقدمه:

در این آزمایش با تعارف نقطه های flash و fire آشنا میشویم و هم چنین روش اندازه گیری flash point و fire point را برای فراورده های نفتی با دستگاه Cleveland open cup یاد میگیریم. که این دستگاه هم به صورت manual و هم اتوماتیک وجود دارد. این روش آزمایش برای فراورد های نفتی است که flash point (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 128

تاثیر خواندن نماز صبح بر قلب

اقامه نماز علاوه بر تاثیراتی که بر روح و جان انسان دارد بر سلامتی انسان نیز تاثیر دارد

تأثیر نماز صبح بر قلب

عقیق:اقامه نماز علاوه بر تاثیراتی که بر روح و جان انسان دارد بر سلامتی انسان نیز تاثیر دارد که البته تاکنون در این حد کشف شده و قطعا تاثیرات نماز بیش از این حرف‎هاست.

نتایج تازه‌ترین تحقیقات علمی نشان می‌دهد، خواندن نماز صبح،‌ بهترین شیوه‌ برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی ـ عروقی است. بر اساس تحقیقات انجام شده خواب طولانی مدت در طول شبانه‌روز‌، مهم‌ترین عامل ابتلا به بیماری‌های قلبی است. این تحقیق (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 129

چشم انسان

ساختمان چشم انسان شبیه یک کره است. در قسمت جلوی این کره یک پنجره شفاف به نام قرنیه وجود دارد. نور از محیط خارج وارد قرنیه شده و پس از عبور از مردمک به عدسی می‌رسد. عدسی نور را به صورت دقیق روی شبکیه متمرکز می‌کند تا تصویر واضحی بر روی شبکیه ایجاد شود. چشم انسان قادر به تشخیص ۹۰۰ میلیون رنگ می‌باشد

چشم از دو بخش بوجود آمده‌است:۱-اجزای فرعی چشم ۲-کرهٔ چشم. اجزای فرعی چشم عبارت است از: حَدَقه، پــِلک، مُژه، اَبرو، ماهیچه‌های گرداننده کرهٔ چشم.

کرهٔ چشم

کره چشم انسان از لایه‌ها و بخش‌های گوناگون تشکیل شده‌است. معنای لغوی نام این لایه‌ها (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 129

درخت نخل

نوشابه و خوراک دام و از هسته آن نیز روغن، لوریل الکل، کربن اکتیو ، مواد موثر سطحی و از ضایعات در ترکیب خوراک دام و طیور استفاده می شود

از برگ خرما در ساخت حصیر و انواع ظروف بافتنی و از تنه و چوب آن در کارخانه های نئوپان سازی و کاغذ سازی و پوشش ساختمان و پل ها استفاده می گردد.

طبقه بندی گیاهشناسی درخت خرما

 نخل خرما از گیاهان تک لپه ای خانواده نخل ها است این خانواده ۲۰۰ جنس و ۱۵۰۰ گونه دارد بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آفریقا و جنوب آسیا می باشد.یکی از این گونه ها نخل خرمای معمولی 

اندامهای رویشی نخل خرما (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 129

زیستگاه ایران

کشور ایران بخشی از فلات وسیعی است که افغانستان و بلوچستان کهن را نیز در برمی گیرد و با این دو منطقه یک گستره جغرافیایی و زیستی مشخص و یکپارچه را به وجود می آورد. تنوع محصول شرایط مختلفی است که به این سرزمین موقعیت خاصی بخشیده است. کشور ایران در بخش عمده خود در اقلیم حیاتی پالئارکتیک قرار دارد ولی مرزهای جنوبی آن به اقلیم حیاتی پالیوتروپیک می رسد.زارودنی در سال ۱۹۱۱ میلادی کشور ایران را از لحاظ انتشار جانوران به ۹ منطقه جانوری تقسیم کرده است که بسیاری از این مناطق با پروانس های گیاهی تاختاجان از رویشگاه ها (۱۹۸۸) تطبیق دارند.

۱) منطقه خزر: این منطقه به (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات