نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 129

چه کسانی به خون نیاز دارند:

خون اهداشده شما در جهت كمك به بیماران نیازمند از جمله موارد اشاره شده در ذیل استفاده می شود : بیمارانی كه به صورت حاد دچار خونریزی شدید شده اند از جمله بیماران دچار تصادف وحوادث . بیمارانی كه به دلیل كم خونی مزمن وشدید دچار عوارض تهدید كننده حیات شده اند. بیمارانی مبتلا به تالاسمی بیمارانی مبتلا به هموفیلی بیمارانی كه نیاز به اعمال جراحی بزرگ توام با از دست دادن شدید خون دارند مثل پیوند قلب، اعمال جراحی مربوط به زنان و زایمان و ... بیمارانی كه بدلیل اختلال عملكرد پلاكت یا دیگر اجزای خون كه در انعقاد نقش دارند، در معرض خطر خونریزی های كشنده (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 129

میدان‌های نفتی ایران

/

نقشه میادین نفتی و گازی ایران

میدان‌های نفتی ایران، مشتمل بر مخازن، حوضه‌ها و میدان‌های نفتی واقع در قلمرو خاکی و آبی کشور ایران است. برخی از این میادین در حال حاضر فعال و تعدادی نیز غیرفعال و یا در حال توسعه می‌باشند.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده وزارت نفت ایران مجموع ذخایر استحصال شدنی نفت خام و میعانات گازی ایران بیش از ۱۵۴٫۸ میلیارد بشکه برآورد می‌شود.[۱] که این میزان ۱۰ درصد میزان نفت موجود در جهان محسوب می‌شود. بنابر اظهارات کارشناسان شرکت ملی نفت ایران، مخازن نفتیایران تا سال ۱۴۵۳ می‌توانند قابل بهره‌برداری باشند. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 129

شهید بهنام محمدی

/

تاریخ شهادت: ۲۸ مهر ۱۳۵۹

 خلاصه‌ای از زندگی‌نامه شهید

 بهنام در تاریخ ۱۲/۱۱/۱۳۴۵ در منزل پدر بزرگش در خرمشهر به‌دنیا آمد. ریزه بود و استخوانی اما فرز چابک بازیگوش و سرزبان دار.

شهریور ۵۹ بود که شایعه حمله عراقی‌ها به خرمشهر قوت گرفته بود؛ خیلی‌ها داشتند شهر را ترک می‌کردند. باور نمی‌کرد که خرمشهر دست عراقی‌ها بیفتد، اما جنگ واقعاً شروع شده بود. بهنام تصمیم گرفت بماند؛ بمباران هم که می‌شد بهنام ۱۳ ساله بود که می‌دوید و به مجروحین می‌رسید.

از دست بنی‌صدر آه می‌کشید که چرا وعده سر خرمن می‌دهد؛ مدافعین ش (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 18
تعداد بازدید 129

موضوع پروژه:

طراحی شبکه جمع آوری فاضلاب

فهرست مطالب

عنوان 

صفحه کلیات .............................................................................................................................................................. 

9 اطلاعات جمعیتی............................................................................................................................................ 

10 تولید فاضلاب......................... (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 129

سفالگری

سُفالگری ساختن ظروف با گل است و به ظرف ساخته شده از این طریق سفال می‌گویند. از مشهورترین سفالینه‌ها می‌توان به کوزه و پیاله سفالین اشاره کرد. قبل از رواج شیشه سفالینه‌ها رایج‌ترین مظروفات بشر بودند. مرغوب‌ترین خاک در صنعت سفالگری خاک رس می‌باشد که بدلیل وجود مقادیر بالای آهن در آن، به رنگ سرخ است. سفالگری از نخستین صنایع بشر می‌باشد.خاستگاه آن را گر چه به درستی آشکار نیست ولی از روی یافته‌های کهن سرزمین باستانی سومر می‌دانندوالبته به تازگی کشف تمدن جیرفت تردیدهایی در مورد این نظریه ایجاد کرده است/تمدن معروف به کنار صندل که طبق اخرین کاوشها قدمت ان به شش هزار سال پیش م (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 129

همه چیز دربارهی ژول ورن

ژول ورن ( Jules Verne ) در سال 1828 در جزيره ريدو از توابع نانت فرانسه چشم به جهان گشود. پدرش كه وكيل دعاوي خوشنامي بود آرزويي جز اين نداشت كه ژول رشته حقوق بخواند و روزگاري جانشين شايسته او باشد . غافل از اينكه روحيه پسرش با چنين آرزويي سازگار نيست . در واقع ژول ورن كه از كودكي شيفته طبيعت بود و در هر فرصتي كه به دست مي آورد به اسكله لوار مي رفت و به رفت و آمد كشتيها نگاه مي كرد و آرزو داشت به سير و سياحت بر روي امواج دريا بپردازد . وي در سن يازده سالگي تصميم گرفت بدون اجازه پدر ومادرش با كشتي به هند سفر كند ولي در هنگام حركت پدرش سر رسيد و او را به (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 10
تعداد بازدید 129

علائم اعتیاد به رایانه واینترنت : متخصصان انجمن روان پزشکی آمریکا اعلام کرده اند که به راحتی نمی توان به فردی برچسب اعتیاد به رایانه و اینترنت زد . به همین دلیل ، این انجمن برای شناخت افرادی که به استفاده مفرط از رایانه و اینترنت معتادند ، معیارهای هفتگانه ای را مشخص کرده است که بر اساس آن ، چنانچه بخواهیم فردی را معتاد به رایانه و اینترنت بنامیم  باید حداقل ۳مورد از علائم زیر در طول یک دوره ۱۲ماهه(یکساله )در وی دیده شود

 ۱- تحمل نسبت به استفاده از رایانه و اینترنت: افزایش میزان استفاده از رایانه و اینترنت به منظور کسب رضایت قبلی

۲- علائم ترک : احساس بی قراری ،بد خ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 129

لیمو ترش

شاید فکر کنید باتری ، وسیله‌ای که می‌توان از آن برای بکار انداختن لوازم الکتریکی استفاده کرد، وسیله پیچیده‌ای باشد. ولی می‌توان حتی بوسیله یک لیموترش هم باتری ساخت و با آن یک زنگ را به صدا در آورد. در اینجا برآنیم تا ساختار کلی یک باتری به عنوان یک پیل الکتروشیمیایی را بررسی کنیم و سپس ، خود یک باتری خانگی بسازیم.

پیلهای الکتروشیمیایی(Electrochemical Cells)

پیلها ، جایگاه واکنشهای الکتروشیمیایی می‌باشند. هر پیل از دو نیم پیل تشکیل می‌شود. هر نیم پیل نیز به نوبه خود از یک قسمت هادی یا رسانا به نام الکترود تشکیل می‌شود که در محلولی از یک الکترو (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 129

به نظر شما کامپیوترها در چند سال آینده چه شکلی خواهند بود ؟ آیا بازهم مثل الان موس و کیبورد استفاده می کنیم یا واقعا درون یک دنیای تمام دیجیتال زندگی خواهیم کرد ؟ بیایید باهم طبق یک سری قوانین و حدسیات جلو بریم تا ببینیم در سال ۲۰۵۰ کامپیوترها چگونه خواهند شد .

آینده کامپیوترها

طبق قانون مور طی هر دو سال تعداد ترانزیستورها در واحد سطح دو برابر شده است . این بدان معنی است که اگر قانون مور پا بر جا بماند بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ قدرت پردازش کامپیوترها ۲۰ برابر می شود .

در سال ۲۰۱۰ شرکت IBM پردازنده سریع خود با نام zEnterprise ۱۹۶ یا Z196 را با سرعت ۵ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 129

با توجه به اين مطلب كه دستيابي ايران به فناوري هسته‌اي يك پروژه و پرونده ملي و تاريخي است، ايران به دليل تأمين امنيت و حفظ تماميت ارضي، تأثيرگذاري بر محيط منطقه‌اي و جهاني، بازدارندگي و موازنه قدرت در منطقه، كسب پرستيژ بين‌المللي، كاهش هزينه‌هاي نظامي و مزيت‌هاي جانبي فن‌آوري هسته‌اي، خود را ملزم به دستيابي به چرخه كامل سوخت هسته‌اي‌ مي‌بيند.

با اين حال طي سال‌هاي گذشته فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران همواره از سوي كشورهي غربي و سازمان‌هاي بين‌ المللي مورد مخالفت قرار گرفته است و قدرت‌هاي غربي درصدد محروم نمودن ايران از فن‌آوري هسته‌اي برآمده‌اند. از اين رو در نوشتار حاضر ضمن بررسي (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات